ЗВІТ ДИРЕКТОРА
КУМЕЙКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
МОШНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ
ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ
ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ
ЗА 2023/2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Вступ
Звіт директора є обов’язковим щорічним заходом, що покликаний забезпечити прозорість, демократичність і відкритість управління закладом освіти.
На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність та підсумки роботи педагогічного колективу протягом 2023/2024 навчального року.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом гімназії та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Освітній процес
Протягом 2023/2024 навчального року гімназія працювала згідно Річного плану роботи, реалізації Освітньої програми та Стратегії розвитку навчального закладу.
Реалізація освітньої програми навчального закладу здійснювалась через два ступені освіти:
-
I ступінь - початкова загальна освіта тривалістю чотири роки;
-
II ступінь - базова загальна середня освіта тривалістю п’ять років.
Цілі та задачі освітнього процесу на кожному ступені реалізації освітніх програм були обумовлені "моделлю" випускника, призначенням і місцем навчального закладу в освітньому просторі. Вони були сформульовані конкретно, були вимірними, досяжними, визначеними за часом, несуперечливими по відношенню одна до одної.
Навчальний заклад реалізовував такі цілі освітнього процесу:
1. Забезпечити засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту початкової, базової середньої освіти на рівні вимог державного освітнього стандарту.
2. Гарантувати наступність освітніх програм усіх рівнів.
3. Створити основу для адаптації учнів до життя в суспільстві, для усвідомленого вибору та наступного засвоєння професійних освітніх програм.
4. Забезпечити умови для максимальної реалізації можливостей очного та змішаного навчання для учнів нашої школи.
5. Забезпечити організацію якісного освітнього простору для дистанційного навчання.
6. Забезпечити якість надання освітніх послуг на початковому, базовому та профільному рівнях освіти відповідно до державних стандартів.
7. Забезпечити соціально-педагогічні відносини, що зберігають фізичне, психічне та соціальне здоров'я учнів.
8. Забезпечити розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.
9. Формувати цінності та компетенції необхідних для самореалізації здобувачів освіти, якостей успішної людини творця свого майбутнього.
10. Забезпечити підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом своєчасного та якісного проходження курсів перепідготовки.
11. Забезпечити проведення атестації та сертифікації педагогів.
12. Розвивати матеріально-технічну базу та покращувати умови освітньої діяльності навчального закладу (відповідно фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).
За останні три роки контингент учнів перебуває в межах 55 учнів. На 2024/2025 навчальний рік зараховано 7 першокласників.
На кінець 2023/2024 н.р. у закладі навчалося 51 учень ( 22 учні - 1-4 класів, 29 учнів- 5-9 класів), 3 учні мають статус ВПО, 6 учнів здобували освіту за індивідуальною (сімейною) формою навчання.
З метою виявлення рівня знань учнів з навчальних предметів протягом навчального року проводилися моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів. Підсумки дослідження проаналізовані на нарадах при директорі та відображені у відповідних наказах по школі, обговорені на засіданні педагогічної ради та прийняті управлінські рішення, спрямовані на підвищення рівня навчальних досягнень учнів школи.
У початковій школі за рішенням педради і за вимогами НУШ для оцінювання навчальних досягнень учнів 1-2 класів використовується формувальне оцінювання, а для 3-4 класів– рівневе. Результати, відстеженні учителями та визначені за діагностувальними роботами, зазначено у особистих портфоліо учнів. Результативність навчальних досягнень учнів відображено у свідоцтвах.
У 5-9 класах навчається 29 учнів, з них 3 на індивідуальній (сімейній) формі навчання. Високий рівень знань мають 2 учениці (8%), достатній - 52 учнів (72%), середній рівень – 11 учнів (35%). На початковому рівні немає жодного учня.
Освітнє середовище
Освітнє середовище закладу є безпечним, комфортним, розвиваючим, вільним від будь-яких проявів булінгу, насилля, дискримінації. У закладі освіти, створено сучасні умови для навчання та праці, обладнано укриття, місткістю 40 кв.м на 70 осіб, для тимчасового перебування учасників освітнього процесу. Територія закладу налічує 1,4 га та містить сад, квітники, стадіон, майданчик для учнів початкової школи, спортивний майданчик, зони для відпочинку та фізичного розвитку учнів. У освітньому закладі функціонує 7 навчальних кабінетів, 4 класні кімнати, спортивна зала, бібліотека, їдальня, кабінет директора, методичний кабінет, учительська, комбінована майстерня, кабінет інформатики. Навчальні кабінети оформлені згідно Положення про навчальний кабінет з сучасними технічним забезпеченням, оновленими меблями, стендами, дидактичними, роздатковими матеріалами, цифровими ресурсами. Один навчальний кабінет оснащений інтерактивним комплексом, 6 кабінетів та 4 класні кімнати обладнані комп’ютерами/ноутбуками, телевізорами, принтерами, ламінаторами. Класні кімнати для учнів початкових класів облаштовані відповідно до вимог НУШ. Вони містять осередки для різних видів роботи: навчання, читання, зберігання наочності та навчального приладдя, експозицій, робочі місця вчителів. Заклад підключений до мережі інтернет та Wi-Fi, робочі місця педагогічних працівників забезпечені доступом до мережі. Для висвітлення роботи наповнюється сайт закладу та сторінка в соціальній мережі на яких батьки, громадськість ознайомлюються з результатами роботи, новинами, діяльністю закладу, досягненнями вчителів та учнів.
Приміщення та облаштування бібліотеки використовуються для проведення бібліотечних занять, культурно-освітніх заходів, наявні тематичні бібліотечні виставки, що сприяють формуванню ключових компетентностей учнів. Бібліотека нараховує 2586 примірників художньо – методичної літератури, з них 979 підручників, 466 – посібників, 1141 – художньої літератури. Бібліотека оснащена комп’ютером, принтером, підключена до мережі інтернет та Wi-Fi, продовжує наповнюватись матеріалами.
На належному рівні організовано роботу з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Для учнів та працівників закладу проводились інструктажі з охорони праці, пожежної та техногенної безпеки, мінної, радіаційної безпеки, безпеки життєдіяльності, навчання, заходи з цивільного захисту, правил евакуації, поведінки в умовах воєнного стану, виникненні надзвичайних ситуацій тощо.
Системно проводиться робота із запобігання та протидії булінгу, насиллю, дискримінації, реалізації питань дотримання принципів академічної доброчесності, адаптації учнів до освітнього процесу та психологічній підтримці усіх учасників освітнього процесу. Для учнів та батьків розроблені пам’ятки, рекомендації, розміщені навчальні матеріали на сайті закладу, для учасників освітнього процесу проведені тренінги, заняття, організоване навчання на освітніх платформах.
Учителі постійно працюють над поновленням матеріальної бази кабінетів.
Кожен рік виконуються поточні та косметичні ремонти, є висновки державної санітарно –епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.
Адміністрацією закладу приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти. Коридор поступово поповнюються новими сучасними стендами. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. Силами всіх учасників колективу приміщення та територія закладу підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. Проводиться скошування трави на газонах і періодичне вивезення сміття з території закладу освіти.
У діяльності закладу освіти забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління. Важливою умовою успішної діяльності є чітке, конкретне планування освітнього процесу. Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу. Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести і які забезпечують рівномірний ритм роботи закладу протягом року.
Соціальний паспорт закладу.
В результаті громадського огляду виявлено: дітей пільгових категорій- дітей-сиріт-0 ; дітей з інвалідністю- 1; дітей з багатодітних сімей -10; дітей з малозабезпечених сімей-5; дітей учасників АТО-0; дітей на диспансерному обліку- 11; дітей постраждалих від ЧЕС- 13 , ВПО -3.
Аналіз якісного складу та
освітнього рівня педагогічних працівників
Освітній процес в нашому навчальному закладі забезпечували 14 педагогів
( 1 сумісник)
1 – педагогічне звання «старший учитель»;
4 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
6 – кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;
3 – кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;
1 - кваліфікаційну категорію «спеціаліст».
Управлінська діяльність
За даний навчальний рік було проведено 10 педагогічних рад та 21 нарада при директору.
Спрямування освітньої та методичної роботи гімназії було направлено на вивчення і творче впровадження педагогічної теми: «Використання інноваційних технологій як умови модернізації освіти та особистісного розвитку суб’єктів освітнього процесу»
З цією метою розглядались особливості мотивації навчальної діяльності школярів та забезпечення якості освітнього процесу, формування ключових компетентностей, які сприяють всебічному розвитку особистості учнів для дотримання принципів «Нової української школи». Особлива увага направлена на посилення відповідальності кожного вчителя за якість освітнього процесу, об'єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів, опрацювання критерії оцінювання освітніх та виховних процесів закладу задля формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти,А саме:
-
Забезпечення реалізації політики академічної доброчесності в освітній процес.
-
Налагодження системи роз’яснювальної роботи з батьками щодо особливостей оцінювання результатів навчання та процесу їх досягнення.
-
Продовження системної роботи колективу щодо забезпечення наступності в навчанні між початковою і базовою школою.
-
Продовження системної роботи щодо забезпечення освітнього простору вільного від дискримінації та насильства.
Протягом 2023-2024 навчального року в закладі проводився внутрішній моніторинг за напрямом “Педагогічна діяльність педагогічних працівників” за допомогою електронної системи (АІКОМ), результат опубліковано на сайті гімназії.
Адміністрація та колектив закладу приділяли значну увагу впровадженню концепції Нової української школи у 5-6-х класах та роботі за новим Державним стандартом базової загальної середньої освіти. Питання по вивченню компетентнісного підходу, вибору модельних програм щодо кожної освітньої галузі, вибору підручників, які відповідають цим модельним програмам обговорювались на педагогічних консиліумах.
Так як реформування в освіті вимагає від учителя великої перебудови, навчання, тому Постанова Кабінету Міністрів України №800 вимагає від вчителя постійного навчання і розвитку, пошуку різних форм і методів, тут на заміну приходять альтернативні форми-онлайн. Це передбачає звітування педагогів про форми, методи і теми обрані для навчання, тому протягом року проведені педагогічні ради по затвердженню планів та результатів самоосвітньої діяльності педагогічних працівників.
Методична рада
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад методичної ради, визначено і затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою.
У гімназії функціонувала шкільна методична спільнота педагогічних працівників, до складу якої входили сектори: вчителів початкових класів, вчителів гуманітарного циклу, вчителів інформатики, вчителів природничих наук, класних керівників, які працювали за своїми планами та за встановленими графіками. Всі заплановані методичні заходи були проведені. Між засіданнями проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення вчителів з нормативними документами, методичними рекомендаціями з навчальних предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками освітніх ресурсів, тощо.
План заходів щодо організації методичної роботи в закладі протягом 2023/2024 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:
• окремі учителі недостатньо працювали з обдарованими учнями, не залучали їх до участі в конкурсах, олімпіадах;
• педагоги залишаються інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року», «Кращий освітній електронний ресурс»;
• педагоги не достатньо висвітлюють свій досвід у педагогічних виданнях, на освітніх платформах, сайті гімназії, тощо.
Самоосвіта, курсова підготовка педагогічних працівників
Протягом 2023/2024 навчального року належна увага приділялася з боку адміністрації гімназії росту педагогічної майстерності педагогів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.
На початку вересня Максименко Л.Г. (вчитель української мови та літератури) та Мамедова Т.Ф. (вчитель математики) пройшли підвищення кваліфікації за програмою "Інструменти виявлення та подолання навчальних втрат"
Бондаренко Л.І., Мамедова Т.Ф., Федоренко В.П., Будник Б.Р., Кожушко С.О., Максименко Л.Г. пройшли навчання за освітньою програмою підвищення кваліфікації з питань реалізації Державного стандарту базової середньої освіти «Нова українська школа: готуємось до викладання у 7 класі».
Згідно плану «Курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023/2024н.р.», перепідготовку пройшли такі вчителі: Максименко Л.Г., Кожушко С.О., Бойко О.В., Тараненко А.А., Жила В.І., Бондаренко Л.І.
Працівники комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» проводили для освітян різноманітні заходи, деякі з них:
- Методичний аукціон "Інноваційні підходи на уроках математики"
- Методичний діалог "Ведення сторінок класного журналу 5-6клас"
- Методична лабораторія "Креативні уроки літератури: створення робочого аркуша за допомогою ШІ для активного залучення до читання"
- Методичний івент "Сучасний інтернет-простір закладу освіти. Єдина електронна освітня платформа"
- "Сучасні методи формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках мистецтва"
- Семінар-практикум "Моніторингові дослідження в початковій школі"
З педагогічними працівниками був проведений тренінг з психосоціальної підтримки представниками Triangle Generation Humanitaire (Міжнародна організація солідарності)
Використання інноваційних технологій у процесі вивчення навчальних предметів дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки.
З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення організації роботи з педагогічними кадрами та якісної організації навчально-виховного процесу систематично надавалися рекомендації шляхом проведення консультацій, нарад при директорові, обміном досвіду.
Педагогічні працівники для самоосвітньої діяльності обирали онлайн-курси, вебінари, онлайн-конференції та семінари та згідно графіка на 2023-2024 рік пройшли курси підвищення кваліфікації.
Атестація педагогічних працівників
Атестація педагогічних працівників у 2023/2024 н.р. проводилася, відповідно до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (№ 805 від 09.09.2022 р.). До атестаційної комісії ІІ рівня були подані списки працівників, які підлягали атестації:
- Максименко Л.Г., на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «старший вчитель»;
- Бойко О.В. на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»;
- Мамедова Т.Ф., на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»
- Жила В.І., на відповідність раніше встановленому 11 тарифному розряду, як педагог організатор та на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційної категорії «бібліотекар другої категорії» з оплатою праці відповідно до 10 тарифного розряду, як бібліотекар.
- Тараненко А.А., на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»
Всі відомості про підвищення кваліфікації в міжатестаційний період (сертифікати, грамоти, тощо) були внесені вчителями у Єдину атестаційну систему.
Виховна робота
Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти протягом 2021-2022 н.р. орієнтувався на нормативно-правову базу з питань виховної роботи.
В 2023/2024 навчальному році виховна робота в закладі освіти була спланована відповідно до реалізації Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Декларацію прав дитини, постанова Кабінету Міністрів № 453 від 30.05.2018 «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини», програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів, указів Президента України «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності» та «Національній стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ» № 195 від 25.05.2020 року, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988-р, розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.04.2021№ 366 «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», наказу МОН від 06.06.2022 № 527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу МОН України від 16.06.2015 № 641», листа МОН України від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)», листа МОН України від 24.08.2023 № 1/12702-23 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023-2024 н.р.».
Питання про стан виховної роботи у нашому закладі освіти постійно слухаються на нарадах при директорові, педрадах, методичній спільноті класних керівників, загальношкільних зборах і відображається у відповідних наказах. Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив гімназії орієнтуються на нормативно - правову базу з питань виховної роботи. Для їх реалізації в закладі освіти був розроблений план роботи освітнього закладу, план роботи педагога-організатора та плани виховної роботи класних керівників. В організації освітнього процесу в умовах воєнного стану настала потреба іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи, про що сказано в методичних рекомендаціях щодо організації виховної роботи в закладах освіти в 2023/2024 навчальному році. Основним цільовим напрямом стало забезпечення безпекової складової здоров'я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Виходячи з цього основними напрямками та завданнями виховної роботи у 2023/2024 навчальному році були:
- надання учням базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;
- надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;
- протидія булінгу, запобігання домашньому насильству, запобігання та протидія торгівлі людьми.
- профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки
- сприяння розвитку учнівського самоврядування
- сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;
- протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;
- здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки;
- співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.
Велику увагу приділено превентивному вихованню як головному чиннику у формуванні безпечної поведінки , рівня вихованості учнів 1-9 класів. В гімназії навчається 51 дітей : всі відвідують заняття регулярно, бездоглядних дітей немає, дітей схильних до правопорушень немає, неблагополучних сімей немає, кожної третьої середи місяця проводився єдиний день профілактики правопорушень на теми: «Знай свої права та обов’язки», «Правознавча абетка», «Толерантність врятує світ», «Безпечна дорога до гімназії».
З метою розповсюдження та пропаганди правових знань серед неповнолітніх, виховання правової культури та свідомості, законослухняності, утворення в закладі освіти атмосфери неприпустимості будь-яких проявів антигромадської, протиправної поведінки створена рада профілактики правопорушень ( наказ № 33-г від 01.09.2023). На засіданнях ради були розглянуті такі питання: «Про проведення лекторію для учнів 5-9 класів з питань відхилень у поведінці», «Про профілактику булінгу в освітньому середовищі», «Про попередження травматизму, нещасних випадків серед підлітків».
В 2023/2024 н.р. продовжено роботу щодо виконання вимог Закону України «Про охорону дитинства» щодо запобігання жорстокості та насильства, роботи з дітьми з обмеженими можливостями, соціального захисту неповнолітніх із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, попередження дитячої бездоглядності та залученню дітей пільгових категорій до участі у конкурсах, оглядах, екскурсіях, походах, а саме:
-
інформаційний урок «Значення демократії для сучасного людства» (вересень);
-
експрес-інформація «Торгівля людьми. Як уникнути та зупинити» (жовтень);
-
година спілкування «В країні доброзичливості» (листопад);
-
правознавча абетка (грудень);
-
день безпечного Інтернету (лютий);
-
інформаційний дайджест «Основи нашого здоров’я» (березень);
-
день здоров’я (квітень);
-
відео-година Ніка Вуйчича «Прийми себе таким як є» (травень).
Особлива увага в гімназії приділяється національно-патріотичному вихованню. Створені куточки: історичний «Незгасаючий вогонь безсмертя», краєзнавчий «Святе, як хліб – моє село». Учні гімназії взяли участь у відзначенні Міжнародного дня миру, Дня захисту тварин, День художника України, Дня захисника України та Дня українського козацтва, Дня української писемності, Дня гідності та свободи, Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, Дня української хустки, Дня Святого Миколая, Дня Соборності України, День битви під Крутами, Дня звільнення Черкаського району в роки Другої світової війни, Дня єднання, Дня пам’яті Небесної Сотні, Міжнародного дня рідної мови, Дня безпечного Інтернету, Дня Чорнобильської трагедії, Дня пам'яті та перемоги над нацизмом в Європі, Дня Європи, Дня Матері, Дня вишиванки, зокрема, , були проведені такі заходи:
фото-вернісаж «Найгарніші українці» (11.09);
- фото-конкурс «Гарбузова феєрія» (02.10);
- козацький гарт «Святковий квартет жовтня»(13.10);
- акція «Україна пам’ятає, світ визнає» (27.11);
- відео-вітання «День Гідності та Свободи» (21.11);
- фото-челендж «Дівочий оберіг» (07.12);
- інтерактивна дошка дитячих мрій ( 06.12);
- Різдвяні зустрічі (28.12);;
- ланцюг єднання до Дня Соборності України» ( 22.01);
- відео-ролик до Дня єднання (16.02);
- аукціон «Говорить Україна» (22.02.);
- хіт-парад «Шевченкове слово в картинах» (11.03);
- хвилина мовчання «Чорнобильські дзвони» (26.04);
- покладання квітів до обеліска Слави ( 08.05);
- День Європи (09.05);
- День Героїв ( 23.05);
Розроблено і впроваджено заходи щодо проведення: Міжнародної акції «16 днів проти насильства» (листопад-грудень); Дня Збройних Сил України (06.12.2022); місячника боротьби з туберкульозом (березень); профілактики злоякісних новоутворень (15.04-19.04); Дня Європи.
У гімназії діє волонтерський загін, який налічує 8 осіб (8 клас), (керівник Жила В.І.). Робота загону спрямована на виконання Національної програми «Основні орієнтири виховання» та пов’язана з реалізацією виховних завдань закладу. Волонтери постійно слідкують за порядком біля пам’ятника воїнам, загиблим в роки Другої світової війни , пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років та могилами парашутистів. Протягом 2023/2024 навчального року загін волонтерів зробив такі справи:
- інформаційна листівка «Що може зробити дитина для своєї держави»
( 27.10);
- акція «Біла стрічка» ( 29.11);
- акція «Кривава ціна українського хліба» ( 25.11);
- експрес-вітання ліквідаторів аварії на ЧАЕС ( 14.12);
- експрес-інформація «Крути – кіборги минулого» ( 29.01);
- День звільнення Черкаського краю: покладання гірлянди Слави (05.02);
- випуск вісника «День добровольця» (14.03);
- акція «Одягни блакитне» (11.04);
- операція «Пам’ятники» (06.05).
Учні 6-9 класів взяли участь у інтернет-проекті Обласної Ліги старшокласників «Ми – патріоти Черкащини»:
-
підпроєкт «Збережемо природу заради майбутнього» - Савченко С., 9 кл.;
-
підпроєкт «Пишаємось тобою, рідний краю» - Громова П., 7 кл.;
-
підпроєкт «Покращуємо життя своєї громади» - Савченко С., 9 кл.;
Учні 9 класу Савченко Софія та Зайцев Максим взяли участь у запису відеовітання з Днем української жінки для проведення урочистого заходу
Мошнівського Будинку Культури.
В закладі освіти функціонує орган учнівського самоврядування «Учнівська академія» на чолі якої стоїть президент. Президентом школи у 2023/2024 н.р. було обрано Савченко Софію , ученицю 9 класу. Склад Учнівської академії:
-
віце-президент – Топалова Ліна, учениця 7 класу;
-
кафедра навчання та дисципліни (голова Танана Д., 9 клас):
-
кафедра дозвілля та розваг (голова Бондаренко В., 9 клас.);
-
кафедра праці (голова Бабенко Д., 9 клас);
-
кафедра волонтерів (голова Зайцев М., 9 клас);
-
кафедра шефської допомоги (голова Бондаренко Є, 6 клас);
Кожна кафедра проводила роботу відповідно до плану, а саме:
- анкетування «Наші спільні справи» (05.09);
- п’ятиденний челендж «Спорт -це здоров’я» (08.09);
- зустріч з адміністрацією гімназії (19.09);
- фото-колаж до Дня захисту тварин» (04.10);
- вернісаж «Юні художники» (12.10);
- інформ-дайджест «Смачне та вітамінне яблуко» (20.10);
- рейд-огляд «Шкільний підручник» (07.11);
- кольоровий тиждень толерантності (13-17.11);
- конкурсна програма «Миколай і нова команда ЗСУ» (06.12);
- Новорічний ігровий серпантин (26.12);
- акція «Допоможемо зимуючим птахам» (25.01);
- День народження гімназії (31.01);
- арт-круїз «Кохання не має кордонів» (14.02);
- акція «Клубочок щастя» (19.02);
- День жінки (08.03);
- флешмоб «Дерево щастя» (19.03);
- відеосалон «Українські мультики» (05.04);
- Всесвітній день Землі (22.04);
- День джинсів (29.04);
- випуск газети до Дня Матері (12.05);
- День вишиванки (16.05);
- банк ідей «Плануємо своє завтра» (28.05);
- свято Останнього дзвоника (31.05).
Забезпечення організації харчування
Важливою складовою збереження здоров’я дітей є збалансоване харчування, організації якого у роботі закладу освіти надається великого значення.
Відповідно до Порядку організації харчування в закладах освіти, затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 р. №305, працівники харчоблоку гімназії організовують харчування самостійно. Гарячим харчуванням було охоплено 76 % учнів:
- учнів пільгових категорiй, якi мають право на безкоштовне харчування вiдповiдно до чинного законодавства України та вiдповiдних рiшень виконавчого комітету Мошнівської сільської ради (вартість харчодня 50.00 грн.);
- для учнів 1-4 класів проводилося харчування за рахунок бюджетних коштів, за ціною 40.00 грн.
- для учнів, які відвідують ГПД, здійснювалося гаряче харчування на суму 40.00 грн., - за кошти батьків;
- для учнів 5-9 класів 50.00 грн. – за кошти батьків.
Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці санітарних вимог щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами, проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів.
Організація фінансово-господарської діяльності.
Зміцнення матеріально-технічної бази закладу
Заклад освіти під’єднано до високошвидкісного інтернету (100 мбіт/с), а цього року ще 2 кабінети покрито WiFi-інтернетом.
Протягом 2023/2024 н.р. наш заклад освіти отримав за рахунок бюджетних коштів:
Отримано від виконавчого комітету Мошнівської сільської ради -335466 грн
-
Матеріали для облаштування захисного укриття гімназії - 37252 грн:
підключення електропостачання (лампа ВИХІД -575грн, автоматичний вимикач-860грн, кабель ВВГ-3066,70грн, гофротруба, вентилятор, розетки, ОSB10. LED світильник);
ґрунтування та побілка стін, лакування лавок ( грунтівка, розчинник, лак для дерева) ;
облаштування туалетів( ручки для дверей, саморізи, завіси)
-
Матеріали для обслуговування захисного укриття гімназії – 128472грн
(ємність для води-3350грн, радіоприймач-2150грн, бейдж-1360грн, контейнери для зберігання харчових продуктів-9030грн, щит і пожежний інвентар-5930грн, ящик для піску-3980грн, вогнегасники-2500грн) – 31590грн;
Лавки 19 шт. – 23332 грн;
Аптечка – 4250 грн;
Тепло вентилятор 2 шт. – 6000 грн;
Портативний умивальник 2шт. – 6000грн;
Біотуалет, 2шт. – 17400грн;
Двері 2 шт. – 39900 грн;
-
Для облаштування кабінету інформатики та укриття
Міжмережевий екран CISCO Meraki – 29530,62грн,
точка доступу – 23785,98грн,
кабель живлення - 692,16грн,
блок живлення – 2137,08грн.
-
Демонстраційний матеріал по програмі НУШ – 83858 грн;
з географії – 23483грн;
фізики – 16880грн;
біології – 33007грн;
математики – 10488грн.
-
Медичні препарати для поповнення аптечок – 999грн;
-
Матеріали для поточного ремонту гімназії – 5573грн
саморізи, врізні замки, лампочки, цвяхи, гайки) – 2455грн;
Фарби, грунтівка, розчинник, масло – 3118 грн.
-
Санітарно- гігієнічні засоби – 2979 грн;
-
Посуд – 6978 грн;
-
Насос дренажний – 2800 грн;
-
Мотокоса STIHL – 8879 грн;
-
Бензин А – 95, 30 л – 1530 грн;
Всього на суму 335466 грн.
Матеріали для поточного ремонту (фарба, розчинник, крани) – 15000грн
ЯСП ТОВ «Пономар»
Акустична система – 5700 грн;
Цибуля -20 сіток
Морква – 20 сіток
Буряк столовий 20 сіток
Подарунки учням до дня святого Миколая
«Євровудекс»
Бензин 20л;
Брус 10 шт;
Відхідний матеріал (обзели) – 30шт.
Лісне господарство
Розхідні матеріали та запчастини для мотокоси (бензин, масло, ліска – травень
За власні кошти:
Мереживний кабель для укриття та кабінетів: 2500
Роутери ( 2 шт) - 700.00
кронштейн для проєктор, кабель -858.00
мережевний кабель- 619.00
набір плакатів- 125.00
кашпо - 400.00
Головні завдання закладу освіти на наступний навчальний рік:
-подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;
-створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази;
-забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;
-формування освітнього простору та позитивного іміджу закладу;
-створення „ситуації успіху” для кожного учня;
-створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;
-виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;
-формування конкурентоспроможного випускника закладу освіти в умовах глобалізації освітнього простору;
-формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;
-виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та справедливості;
-зміцнення матеріально-технічної бази закладу освіти.
Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку закладу освіти. Переконана, що спільними зусиллями наш заклад буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи. Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну співпрацю. Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та творчих здобутків.
Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб.
Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:
− урок формування компетентностей;
− урок розвитку компетентностей;
− урок перевірки або оцінювання досягнення компетентностей;
− урок корекції основних компетентностей;
− комбінований урок.
Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, забезпечуючи досягнення очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах з предмету. Перевірка та оцінювання досягнення компетентностей здійснюватися у формі діагностувальних чи контрольних робіт.
Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватися, розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.
У закладі освіти широко впроваджуються інформаційно-комунікативі технологій. Застосування ІКТ в освітньому процесі базується на загальному розумінні зміни ролі інформації та принципах інформаційної взаємодії в різних напрямках освітньої діяльності Це дозволяє формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності, критичне і логічне мислення, вміння приймати рішення, співпрацювати в команді, бути конкурентоздатними та впевненими особистостями.
Вчителі гімназії, на своїх уроках широко використовують мультимедійні презентації, мультимедійні карти, проєкти, онлайн-тести, програмовані засоби навчання.
Для забезпечення повноцінного освітнього навчального процесу на відстані, окрім технічного інструментарію, вчителю необхідно володіти низкою професійних та особистих компетентностей, які дозволять зацікавити, організувати учнів на початковому етапі та втримати їхню увагу аж до завершального.
Великого значення на сьогоднішній день набуває аспект педагогіки партнерства між всіма учасниками освітнього процесу.
Педагогіка партнерства (співробітництва) ґрунтується на принципах гуманізму й творчого підходу до розвитку особистості. Її метою бачимо створення нового гуманного співтовариства. Головним завданням педагогіки партнерства вбачаємо:
− подолання інертності мислення,
− перехід на якісно новий рівень побудови взаємовідносин між учасниками освітнього процесу.
Це завдання реалізовується у спільній діяльності учителя й учнів, учителя й батьків, що передбачає взаєморозуміння, єдність інтересів і прагнень з метою особистісного розвитку школярів.
Принципи партнерства застосовуємо:
- повага до особистості;
- доброзичливість і позитивне ставлення;
- довіра у відносинах;
- діалог – взаємодія – взаємоповага;
- розподілене лідерство (проактивність, право вибору та відповідальність за нього, горизонтальність зв’язків);
-принципи соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов’язань, обов’язковість виконання домовленостей).
Утілюючи ідеї педагогіки партнерства, вчителю необхідно використовувати в своїй роботі не тільки стандартні методи організації навчально-виховного процесу, але в більшій мірі виявляти ініціативу і будувати навчання і виховання таким чином, щоб дитина була постійно залучена до спільної діяльності.
Упродовж останніх років наполегливо працюємо на упровадження особистісно-орієнтованої моделі освіти, заснованої на ідеології дитиноцентризму.
Дитиноцентризм розуміється як максимальне наближення навчання і виховання конкретної дитини до її сутності, здібностей і життєвих планів.
Актуальними для нової української школи є такі ідеї дитиноцентризму:
- відсутність адміністративного контролю, який обмежує свободу педагогічної творчості;
- активність учнів у навчальному процесі, орієнтація на інтереси та досвід учнів, створення навчального середовища, яке б перетворило навчання на яскравий елемент життя дитини;
- практична спрямованість навчальної діяльності, взаємозв’язок особистого розвитку дитини з її практичним досвідом;
- відмова від орієнтації навчально-виховного процесу на середнього школяра і обов’язкове врахування інтересів кожної дитини;
- виховання вільної незалежної особистості;
- забезпечення свободи і права дитини в усіх проявах її діяльності, урахування її вікових та індивідуальних особливостей, забезпечення морально-психологічного комфорту дитини;
- впровадження шкільного самоврядування, яке під свободою і самостійністю дитини передбачає виховання гуманістичних та демократичних ідей і світогляду, необхідних сучасному суспільству.
Сьогодні у професійній освіті існує і використовується безліч педагогічних технологій, які однак чітко не формалізуються, використовуються без належного розуміння цілей їх використання, переваг і недоліків.
Ознаки педагогічної технології:
- змістовність - наявність педагогічної концепції, що має технологічну реалізацію у вигляді педагогічної моделі, алгоритму, правила;
- керованість і ефективність - гарантоване досягнення результату;
- економічність - оптимізація праці вчителя;
- відтворюваність - можливість відтворення в широких масштабах без втрати результативності;
- Коректована - можливість використання в процесі викладання зворотного зв'язку у вигляді контролю, рефлексії, тренінгів.
Розглядаючи володіння вчителем педагогічною технологією як одна з умов оптимальності та продуктивності його педагогічної діяльності, зміст педагогічної технології можна представити як сукупність педагогічних умінь і прийомів реалізації педагогічного впливу і взаємодії:
- постановка мети взаємодії;
- аналіз сформованої ситуації і формулювання педагогічних завдань;
- здійснення цілеспрямованого впливу на особистість дитини та взаємодії з них і управління навчально-виховним процесом;
- передача досвіду мовними (вербальними) і невербальними способами;
- організація життєдіяльності дітей та виховного простору;
- пред'явлення педагогічних вимог;
- оцінка вихованця та се позитивне підкріплення;
- дозвіл виникаючих конфліктів;
- вміння керувати своєю поведінкою і реакціями.
Педагогічні працівники Кумейківської гімназії активно використовують у своїй діяльності різні педагогічні технології, що є важливою складовою формування в учнів ключових компетентностей.