Про інформування щодо повідомлення про булінг!
Інформуємо, що відповідно до статей 6, 25, 26 Закону України «Про освіту», Порядку реагування на випадки булінгу (цькування), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 28 грудня 2019 року № 1646, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111/34394 (далі – Порядок), та з метою унеможливлення насильства, жорстокого поводження з дитиною, її дискримінації за будь-якими ознаками, приниження її честі та гідності ініціативною групою «Дружній простір» за підтримки Міністерства освіти і науки України в структуру Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ) інтегровано «Антибулінговий розділ».
Система автоматизованого сповіщення про булінг слугуватиме механізмом, який дозволить дітям, їх законним представникам, педагогічним працівникам та іншим особам, що стали учасниками або свідками булінгу, повідомляти про це в електронному застосунку. Крім того, керівник закладу загальної середньої освіти отримує у свій особистий кабінет в АІКОМ повідомлення про випадок, який система класифікує як ситуацію булінгу, та вживає заходів відповідно до абзаців 3–6 пункту 2 розділу ІІ Порядку.
Паралельно сповіщення автоматично надсилається до органів Національної поліції України.
Для активізації в системі АІКОМ необхідно: - перейти на сайт https://aikom.iea.gov.ua/; - перевірити, чи коректно заповнений особистий кабінет керівника ЗЗСО.
Влаштуйте Урок Гідності у своєму закладі освіти!
Громадська організація «ЕдКемп Україна» (EdCamp Ukraine) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Державною службою якості освіти України, Українським інститутом розвитку запрошують освітян доєднатися до проведення уроків у межах Усесвітнього Дня Гідності.
Щоб підготуватися до таких уроків, організатори запрошують відвідати орієнтаційний вебінар, на якому поділяться методичними матеріалами для використання в закладах освіти. Усесвітній день гідності — це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт. Він був створений, щоб заохотити учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у повсякденних діях. Цьогоріч фокусна тема — «Цінності, безпека та цифрове благополуччя». У часи війни і нестабільності багато закладів освіти можуть проводити лише онлайн-навчання, зважаючи на безпекові виклики. Щоб онлайн-життя українського учнівства було безпечним, а взаємодія в онлайн-просторі ґрунтувалась на принципах гідності, потрібно надати особливу увагу убезпеченню дітей в інтернеті. Орієнтаційний вебінар відбудеться 7 листопада о 16:00 год.
Зареєструватися на участь у Всесвітньому дні гідності можна за покликанням https://bit.ly/applygdignityukraine2024 до 6 листопада. Усі, хто візьмуть участь у події, отримають докладні методичні рекомендації та спеціально створений робочий зошит (путівник) для учнівства, сертифікати для учасниць/-ків, унікальні настінні календарі, а також повну підтримку української команди #gdignityUkraine.
УЧИТЕЛЮ НА ДОПОМОГУ
Матеріали ІТ-студій розміщено у вільному доступі на електронній платформі https://it-osvita.diia.gov.ua/Корисні посилання:
-
методичні рекомендації для вчителів інформатики з впровадження «Оновленої інформатики - ІТ-студій» https://vse.ee/byyd;
-
детальна інформація щодо реєстрації користувачів доступна у розділі «Як користуватися платформою» https://it-osvita.diia.gov.ua/;
-
відеозапис публічної презентації проєкту: https://www.youtube.com/watch?v=rGmW8z4TrcQ;
-
політика обробки та захисту персональних даних на сайті Дія.Освіта, де розміщено ІТ-студії https://osvita.diia.gov.ua/policy.
Віртуальне середовище колекції матеріалів Центру професійного розвитку педагогічних працівників Степанківської сільської ради https://wakelet.com/@TsentrPRPP10927.
Посилання на презентаційні матеріали:
Дистанційне навчання: як не втратити якість? https://docs.google.com/presentation/d/1LLpSfIVKTdzHid9GDQ1IQ5lsZM7dlt99/edit?usp=sharing&ouid=100951910919553591210&rtpof=true&sd=true
Основні «уроки» після двох років дистанційного навчання під час пандемії та війни https://docs.google.com/presentation/d/148lC-Md902C9re6SvLUYDl5klj6aQxx2/edit?usp=sharing&ouid=100951910919553591210&rtpof=true&sd=true
Запис онлайн-заходу «Дистанційне навчання у час війни: як не втратити якість» https://youtu.be/JUZiUmPhPCE Комунікаційні канали. youtube: https://www.youtube.com/channel/UCK3WxUPw7hyAiWsyRBQjeRw telegram: https://t.me/CherkasySQEua
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ШКОЛАХ У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Методичні рекомендації вчителям початкових класів до проведення першого уроку 2022-2023 н.р.
Оновлено зміст навчальних програм
Сайт Інституту модернізації змісту освіти